• LUTY

SPOTKANIE CZYTELNICZE Z PANIĄ Z BIBLIOTEKI W GRUPIE ZAJĄCZKÓW

1 lutego 2022r. w  grupie Zajączki odbyło się kolejne   spotkanie czytelnicze przy współpracy z Biblioteką w Krasnem.  Tym razem pani Małgosia przygotowała dla  dzieci  bajkę pt.” Reksio”  Przedszkolaki z  zaciekawieniem  słuchały jednych z przygód Reksia , a następnie  kolorowały  postać Reksia  z wysłuchanej bajki. Była także  niespodzianka, maski Reksia dla każdego dziecka przygotowane  przez  p.  Małgosię.  Dzięki tak ciekawym formom kontaktu z książką dzieci chętnie słuchają  bajek. Po zajęciach dzieci miały miłą pamiątkę  i zrobiły wspólne zdjęcie w maskach Reksia.

AUDYCJA MUZYCZNA -YAMAHA

Trąbka fanfar png | PNGEgg

Dnia 2 lutego 2022r. nasze przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Na spotkaniu dzieci poznawały kolejną grupę instrumentów - instrumenty dęte blaszane. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takie instrumenty jak: trąbka wentylowa, trąbka skrzydłowa, trąbka piccolo, kornet, róg myśliwski, waltornia. Spotkanie minęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję.

ZBIÓRKA DLA BEZDOMNYCH KOTÓW I PSÓW

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt,
          która odbyła się w naszym przedszkolu.
          Zebrano: - karmę suchą 21 sztuk,- karmę mokrą 67 sztuk ,- przekąsek 8 sztuk, podkłady higieniczne 4
          opakowania, poduszki 3 sztuki, miski 2 sztuk, łopatka , zabawka dla kota, miski 2 sztuki.
          Dziękujemy w imieniu Felineusa dla kotów w Rzeszowie i Przytuliska dla psów w Boguchwale.

Nasze Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Strona główna - Kubusiowi Przyjaciele Natury

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Dzieci z grupy „ Zajączki” i „ Motylki ”brały czynny udział w pierwszym spotkaniu pt. „ Las to dom dla zwierząt”.

Dowiedziały się jak należy zachować się w lesie, samodzielnie narysowały zasady zachowania się  w lesie. Następnie poszły na  spacer:  dotykały , wąchały i oglądały wokół siebie przyrodę. Razem z Kubusiem przedszkolaki uczestniczyły w porannej gimnastyce i zdobyły odznakę ekoempatii.

Warsztaty teatralne w Zajączkach

Dnia 1. marca instruktor teatralny Pan Maciej Szukała z Gminnego  Ośrodka Kultury w Krasnem  odwiedził po raz kolejny przedszkolaków z grupy Zajączków. Dzieci kontynuują przygodę z teatrem od początku swojej przygody z przedszkolem. Tym razem bohaterką spotkania była postać Pippi Langstrump i jej przyjaciele. Pan Maciej w bardzo wesoły sposób opowiedział Zajączkom o przygodach dziewczynki.

Dziękujemy serdecznie Panu Maciejowi za ciekawe zajęcia .

WIZYTA W BIBLIOTECE

25.02.2022r. Grupa mieszana 5 i 6 latków z grup "Pszczółki, Biedronki, OA i OC" odwiedziły bibliotekę w Krasnem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z bajecznym, zamkowym wnętrzem . Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, dokładnie zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, czytelni i o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały czytanej przez Panią Gosię bajki W. Chotomskiej pt. "Smok ze smoczej Jamy" i liczyły smoki ukryte w sali czytelni. Dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Pani Gosia zachęcała dzieci do udziału w ogólnopolskim projekcie "Mala książka, wielki czlowiek", za udział w którym czekają ciekawe nagrody niespodzianki. Wypożyczylismy książkę i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy!