• KWIECIEŃ

• TEATRZYK LALEK "KUKIEŁKA"

Kukiełkowy teatr ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z maski - 18777614

Dnia 4 kwietnia 2022 r. do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Lalek "Kukiełka" z przedstawieniem pt."Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki". Akcja rozgrywała się na dużej przenośnej scenie, która była podświetlana, a samo przedstawienie ubogacono licznymi efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych. Wystąpiło 15 lalek, ręcznie wykonanych przez Muzeum Lalki w Pilźnie. Bajka była w całości rymowana i łatwa w odbiorze dla dzieci. Historia biednego szewca, który bezinteresownie pomaga innym w potrzebie jest wzruszająca, a zarazem pouczająca. Uczy najmłodszych, że dobre uczynki zawsze wracają. Po przedstawieniu prowadzący omówił krótko budowę lalek - pacynki, kukły, marionetki, jawajki oraz przygotował zadania specjalne dla dzieci. Cały spektakl wszystkim bardzo się spodobał, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII

Dnia 26 kwietnia 2022r. nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili muzycy z Mobilnej Filharmonii. Muzyka może wywoływać różne nastroje, może opowiadać i działać na naszą wyobraźnię. Podczas koncertu przedszkolaki przeniosły się na krótką chwilę we wspaniały świat wyobraźni, gdzie leżąc na zielonej łące powitały PORANEK, udały się do GROTY KRÓLA GÓR i nurkowały w akwarium, spotkały olbrzymie słonie oraz zatańczyły z kurczakami w skorupkach. A to wszystko przy dźwiękach muzyki o różnym ładunku emocjonalnym. Była radość, smutek, zdziwienie, a także muzyczne zagadki. Dzieci poznały także instrumenty: flet poprzeczny, skrzypce, pianino cyfrowe.