• MAJ

• TYDZIEŃ BIBLIOTEK I DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza obchodzony jest w Naszym Przedszkolu z
          zaprzyjaźnioną nam Publiczną Biblioteką w Krasnem i sympatyczną panią Małgorzatą Antczak.

Przez cały tydzień dzieci ze wszystkich grup z Paniami uczęszczały na zajęcia biblioteczne do
          Biblioteki. W tym roku tydzień Bibliotek poświęcony był twórczości Marii Konopnickiej z okazji
          180 rocznicy jej urodzin i bohaterom jej utworów – krsnoludkom. Na spotkaniach Pani Małgosia
          opowiadała kim są krasnoludki i gdzie mieszkają , a następnie zaprezentowała książki o
          krasnoludkach i przeczytała fragmenty twórczości M. Konopnickiej. Na koniec spotkania
          przedszkolaki musiały odszukać krasnoludki mieszkające w bibliotece. Jako upominek po spotkaniu
          dzieci dostały zadanie do przedszkola -zilustrowanie krasnoludka . Przy wyjściu na
          każdego uczestnika czekały słodkie cukierki . Dziękujemy Pani Małgosi za twórczy tydzień w Bibliotece.

WYJAZD DO TEATRU MASKA - GR. OA

19 maja 2022r. przedszkolaki z grupy "OA" wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru Maska w Rzeszowie. Dzieci miały okazję obejrzeć interesujący, premierowy spektakl pt. "Księżycowe opowieści". "Księżycowe opowieści" to musical o strachu i przyjaźni na przekór społecznym oczekiwaniom. Główni bohaterowie sztuki: Mina i Abraham na przekór swoim lękom i obawom, przeżywają wspólnie przygodę życia, ratują las, schronienie dla wszystkich szukających spokoju i wyciszenia. Poznają prawdziwych przyjaciół, którzy pomagają oswoić im lęki rodem z księżycowych opowieści. Zabawna, pełna humoru muzyczna opowieść o tym, jak ważna jest przyjaźń i wzajemna pomoc oraz o tym, że słowa mają wielką moc. Spektakl bardzo spodobał się wszystkim dzieciom. Było dużo śpiewu, muzyki, tańca oraz różnego rodzaju efektów świetlnych i dźwiękowych, za co dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

WYJAZD DO WDK NA SPEKTAKL "LOKOMOTYWA"

Dn. 19.05. grupy: Motylki, Zajączki, Pszczółki i Biedronki wybrały się do WDK w Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Lokomotywa” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczestnicząc w przedstawieniu słowno- muzycznym, dzieci miały okazję wybrać się w podróż w towarzystwie wierszy Juliana Tuwima. Między innymi przypomnieliśmy sobie utwory: ,, O Panu Tralalińskim”, ,,Dyzio Marzyciel”, ,,Okulary”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Abecadło”, „Ptasie radio” oraz ,, Rzepka”. Widowisko przyniosło dzieciom wiele wrażeń i przybliżyło im piękno poezji dziecięcej.

AUDYCJA MUZYCZNA YAMAHA

Free Saxophone Cliparts, Download Free Saxophone Cliparts png images, Free  ClipArts on Clipart Library

Dnia 26 maja w naszym przedszkolu odbyła się ostatnia już w tym roku szkolnym audycja muzyczna szkoły Yamaha. Tematem przewodnim spotkania były instrumenty dęte drewniane. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć oraz posłuchać gry na podstawowych oraz najpopularniejszych odmianach saksofonów, m.in. sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym oraz klarnecie. Ciekawostką dla dzieci okazała się sama nazwa rodziny instrumentów, do których należy saksofon, ponieważ pomimo wyglądu i materiału z jakiego wykonane są te instrumenty, należą one  do instrumentów dętych drewnianych, a zawdzięczają to drewnianemu stroikowi wewnątrz instrumentu. Gościem specjalnym spotkania był pan Łukasz- saksofonista. Dziękujemy bardzo za wszystkie spotkania z muzyką.

REALIZACJA PROJEKTU "ENGLISH SPECIAL DAYS"- MOTYLKI

W  terminie  21.09.2021- 31.05.2022 grupa MOTYLKI realizowała projekt językowy „English Special Days”. Miał on na celu rozwijanie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez świętowanie na zajęciach „dni nietypowych”.

Motylki wzięły udział w 8 zajęciach, były to: „Autumn”, „Halloween”, „Teddy Bear Day”, „Santa Claus & Christmas”, „Winter”, „Dinosaur Day”, „Spring”, „Easter”. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które przyniosły im nie tylko wiele radości, ale i rozbudziły ciekawość językiem obcym.