• KWIECIEŃ

• DZIEŃ ZIEMI - gr. Pszczółki

29 Dzień ziemi ideas | dzień ziemi, edukacja, przedszkole

Co roku, 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy oraz            o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie tego dnia, przedszkolaki z grupy Pszczółki wyruszyły w multimedialną podróż, z której dowiedziały się czym jest ekologia, recykling, czy globalne ocieplenie. Jako podsumowanie    wykonały plakat obrazujący hasło „Ziemia w naszych rękach”. A także stworzyły grupowe „ogrody w szkle”. Wielozmysłowe odczuwanie podczas prac wprawiło dzieci w wyjątkowy nastrój.

Zatem pamiętajmy, aby Dzień Ziemi trwał 365 dni w roku!

PODSUMOWANIE AKCJI "ZBIERAM TO W SZKOLE"

22 kwietnia 2021r w ramach obchodów Dnia Ziemi zakończyliśmy w naszym Przedszkolu zbiórkę baterii w ramach projektu ekologiczno-charytatywnego "Zbieramto w szkole" rekomendowanego przez Ministerstwo Kultury i Nauki. https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zaproszenie-do-udzialu-w-projekcie-ekologiczno-charytatywnym-zbieramto-w-szkole Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie dzieci otrzymują natomiast nagrody. Przedszkole w Krasnem zebrało 50 kg baterii. Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie dzieciom oraz ich rodzicom. Teraz czekamy na nagrody, które już do nas zmierzają!

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - gr.Pszczółki

Plakat - Dzień Książki - Scenariusze zajęć i artykuły - Miesięcznik -  BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Dlatego też grupa Pszczółki uczciła ten dzień       w oryginalny sposób – tworząc autorskie dzieła, bogate w ilustracje. Po wstępnym obejrzeniu grupowej biblioteczki i zapoznaniu z budową fizyczną książki oraz  jej elementów (m.in. okładka, obwoluta, grzbiet) , dzieci były gotowe do pracy. Na zakończenie Pszczółki otrzymały plakietki „Przyjaciela książki”.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W. Szymborska

MALI STRAŻNICY PRZYRODY

Zwierzęta duże i małe ?????? | Przedszkole Miejskie Nr 10 w Ostrołęce

21 kwietnia dzieci z grupy Pasikoniki w ramach tygodnia "Mali strażnicy przyrody" dokonały symbolicznej adopcji niedźwiedzia, wilka, rysia i sóweczki. Te niezwykłe Karpackie zwierzęta zamieszkują lasy południowo-wschodniej Polski, na pograniczu Pogórza Przemyskiego,czyli tereny nam bliskie i dobrze znane. Dzieci z grupy Pasikoniki przy okazji zajęć pt. Dbamy o las, poznały ciekawostki na temat życia Karpackiej Czwórki. Dowiedziały się do czego potrzebne są Rysiowi kepki na szczycie uszu? Czym wyróżnia się Sóweczka wśród innych sów? Jak nazywa się grupę wilczych osobników? oraz Gdzie spędzają zimę niedzwiedzie? Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały swoje ulubione leśne zwierzątko. Dzięki miedzynarodowej organizacji WWF i jej akcji każdy z nas, może dbać o przyrodę i ginące gatunki. Wystarczy wpłacić wybraną przez siebie kwotę, wspierając tym samym działania organizacji pod hasłem „Wirtualnie adoptujesz. Realnie ratujesz”. Gorąco zachęcamy!

RADY NA ZŁE ODPADY- GR. PASIKONIKI

Dziś Dzień Ziemi | Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie

22 kwietnia 2021r obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem "Zatrzymajmy zanieczyszczenia plastikiem" Z tej okazji dzieci z gr. Pasikoniki szukały "Rady na złe odpady". Dzięki uprzejmości Pani Gabrysi i dzieci z gr. OA, mogliśmy przeprowadzić nasze proekologiczne zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Dzieci z zapartym tchem oglądały film edukacyjny uświadamiający o problemie zanieczyszczenia środowiska odpadami oraz konieczności segregowania śmieci i ich przetwarzania. Nasi Mali strażnicy przyrody poznali rodzaje, kolory pojemników na śmieci oraz dowiedziały się jakie odpady można do nich wkładać. Pasikoniki poznały również znaczenie tajemniczego słowa 'recykling'. Następnie przedszkolaki miały okazję rozwiązać wspólnymi siłami quiz sprawdzający wiedzę na temat segregacji śmieci oraz recyklingu. Na koniec zajęć, Pasikoniki wykorzystywały zdobytą na zajęciach wiedzę w praktyce. Zabawa: Do jakiego pojemnika...? sprawiła, że brzydka sterta śmieci, którą przygotował w sali Pan Bałagan, zniknęła w mgnieniu oka. Zajęcia były też doskonałą okazją do podsumowania zbiórki baterii w naszym przedszkolu, którą rozpoczęliśmy końcem października 2020r. Zebraliśmy ok. 50 kg zużytych baterii w ramach akcji "Zbieramto w szkole".

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Obraz znaleziony dla: clipart leśniczy

Dnia 30 kwietnia 2021r. dzieci z grup: Zajączki, Motylki i Pasikoniki uczestniczyły w spotkaniu  z leśnikiem – panem Borysem. Tato Róży i Aleksandra przygotował prezentację multimedialną o lesie oraz jego mieszkańcach. Zagadki o zwierzętach zostały szybko rozszyfrowane przez przedszkolaki. Niedźwiedź, ryś, żubr, wilk, lis, sowa, bóbr, zając  i inne zwierzęta pojawiły się  wkrótce, w całej okazałości,  na dużym ekranie. Mogliśmy rozróżniać ich tropy, zobaczyć gawry, dziuple, nory a nawet żeremia. Las jest domem dla zwierząt, wytchnieniem dla ludzi. Leśnicy dbają o las i jego mieszkańców ale także o bezpieczeństwo przebywających w nim gości. Na każdym kroku można zaobserwować ślady działań leśników – ochrona przed szkodnikami, nasadzanie młodnika, dokarmianie zwierzyny, monitoring przeciwpożarowy. Las zapewnia drewno dla gospodarki. Dzięki drzewom mamy nieodzowny do życia tlen. Mali miłośnicy przyrody będą czuli się w lesie jak u siebie. Dziękujemy panu leśnikowi za bardzo inspirujące spotkanie.