• Punkt Informacyjno- Konsultacyjny przy GOPS w Krasnem

• Punkt Informacyjno – Konsultacyjny

/indywidualne konsultacje psychologiczne, prawne, pedagogiczne i terapeutyczne/

Działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnem

w każdy czwartek w godz. 16:00 – 18:00, pok. nr 9 i 10

/budynek Urzędu Gminy/

tel. (0-17) 23 00 260**, 23 00 261 pod którym można uzyskać szczegółowe informacje

czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.

Dyżury w punkcie pełnią:

• Psycholog - Pani Marika Miazga /pok. nr 9/* /2 razy w miesiącu /środa/ w godz. 15:00-17:00  pok. nr 10/
          • Radca prawny - Pani Monika Ziaja /pok. nr 10/
          • Pedagog /socjoterapeuta/ – Pani Ewa  Kloc /w każdy wtorek w godz. 16:00-18:00  pok. nr 10/
          • Terapeuta uzależnień – Pani Agnieszka Pierzchała / 1 piątek w miesiącu w godz. 15:00-17:00  pok. nr 10/

Konsultacje psychologiczne – z zakresu zaburzeń emocjonalnych, psychicznych i osobowościowych. Pomoc osobom z rodzin z problemem alkoholowym, w tym ofiarom przemocy, poradnictwo dla rodziców dzieci z trudnościami wychowawczymi. Osoby potrzebujące wsparcia, a nie mieszczące się w wyżej wymienionych grupach również mogą liczyć na pomoc.

Konsultacje prawne – w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego oraz podstawowa pomoc w zakresie prawa karnego świadczona osobom, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych. Prawnik może pomóc np. w wyjaśnieniu obowiązujących przepisów, napisać pismo procesowe, doradzać podczas postępowania procesowego, a przede wszystkim w oparciu o regulacje prawne poszukiwać takiego rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla osoby.

Konsultacje pedagogiczne – możliwość uzyskania przez rodziców i opiekunów informacji na temat metod wychowawczych i opinii jak skutecznie oraz mądrze wychowywać i czerpać satysfakcję z procesu wychowania. Rodzice otrzymują propozycje sposobów pracy z dzieckiem, metody i odpowiednie narzędzia pedagogiczne oraz rozwiązania, które pozwolą im skorygować popełniane niedociągnięcia wychowawcze i zmienią dotychczasowe zachowania dziecka. Również konsultacje dla dzieci i młodzieży z problemami wychowawczymi i uczenia się.

Konsultacje terapeutyczne - pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym w podjęciu walki z nałogami.