Wydarzenia 2017/2018

Teatr "Skrzat" - Przygody Okruszka"

12 września miało miejsce pierwsze spotkanie teatralne w tym roku szkolnym. W sali widowiskowej GOK-u gościliśmy artystów z teatru Skrzat, którzy zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt: Przygody Okruszka.

Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera, który miał za zadanie uratować krainę baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Postacie ze znanych bajek, takie jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia uczyły dzieci właściwego postępowania i dokonywania słusznych wyborów pomiędzy dobrem i złem.

WYSTAWA RĘKODZIEŁA

1-IRK_7075

Dnia 25 września dzieci z wszystkich grup przedszkolnych miały możliwość podziwiania III Wystawy Rękodzieła w GOKi B w Krasnem.
Pan Ireneusz Śpiewla, dyrektor tamtejszej placówki oraz pani Lidia Hajduk oprowadzili dzieci, pokazując i objaśniając jak powstają prace lokalnych artystów: hafty, kilimy i gobeliny.

Wszystkie wytwory bardzo się przedszkolakom podobały.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

26 września - Światowy Dzień Królika

Znalezione obrazy dla zapytania królik

26 września do oddziału Oa, Ob oraz Oc zawitała króliczka o imieniu "Trusia". Dzieci w tym dniu miały okazję poznać zwyczaje tych miłych zwierząt oraz dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek. Naśladując króliki wszyscy chrupaliśmy słodkie marchewki.

Zajęcia biblioteczne

Znalezione obrazy dla zapytania piramida żywienia 2016

Dnia 19 września odbyły się w grupie IV i V zajęcia biblioteczne na temat zdrowego odżywiania pod tytułem Piramida Zdrowia. W czasie tego spotkania zosała wykorzystana tablica magnetyczna na której przedszkolaki umieszczały zdrowe produkty żywnościowe.