Wydarzenia 2021/22

PRZEDSTAWIENIE "Z KULTURĄ NA TY".

Dnia 10 września 2021r. do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru "SKRZAT" z Krakowa z przedstawieniem pt."Z kulturą na Ty". Artyści w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom zasady dobrego zachowania. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak należy zachowywać się w teatrze, kto pierwszy podaje rękę przy powitaniu oraz czy wolno wyśmiewać się z innych. Doskonale bawiąc się, dzieci poznały wiele dobrych manier. W podziękowaniu za lekcję savoir vivru przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami.

ALPACZE- RZESZOWSKIE ALPAKI- WYCIECZKA

Blinking Alpaca Gif. by SammyCatBone on DeviantArt | Cartoon drawings of  animals, Alpaca drawing, Cartoon drawings

W środę 29.09.2021. grupy 4- latków-  „Zajączki” i „ Motylki” wyjechały  wraz z nauczycielkami  na zajęcia edukacyjno- rekreacyjne z alpakami do gospodarstwa agroturystycznego „Alpacze” do Woli Rafałowskiej.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się czy alpaki to lamy, skąd pochodzą, jakie zachowania są cechą charakterystyczną tych zwierząt. Przedszkolaki miały możliwość pogłaskania alpak oraz nakarmienia ich wcześniej przygotowaną marchewką. Potem dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których każdy mógł wykonać swoją alpakę z waty i bibuły.

Po wycieczce pełnej wrażeń dzieci wraz z opiekunami wróciły do  przedszkola. Dodatkową atrakcją także była podróż autokarem.