• LISTOPAD

• SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI - P.WOJCIECHEM ULMANEM

W dniu 03.11.2021 r. nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość. Przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w spotkaniu autorskim z regionalnym pisarzem i artystą, fotografem, autorem książek dla dzieci (m.in. „Smok rzeszowski“, „Bajki rzeszowskie“, „Dziadek Franek“) – Panem Wojciechem Ulmanem. Pisarz na początku spotkania opowiedział o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczął przygodę z pisaniem wierszy dla dzieci.  Pokazał i opowiedział dzieciom o swoich zdjęciach oraz obrazach, które poruszyły wyobraźnię uczestników spotkania. Następnie recytował wiersze dla dzieci swojego autorstwa i zadawał dzieciom pytania dotyczące  ich treści. Przedszkolaki z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieści pisarza. Po spotkaniu dzieci otrzymały książeczkę autorstwa Pana Wojciecha Ulmana wraz z dedykacją i autografem.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji w przedszkolu. Nasi podopieczni wysłuchali fragmentów bajek, rozpoznawali bajkowych bohaterów oraz tytuły opowieści, spotkali się z Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem i Jednorożcem, wzięli udział w zabawach ruchowych oraz doskonalili sprawność manualną.

Baśnie i bajki rozwijają dziecięcą wyobraźnię i inteligencję emocjonalną, są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń. Doskonalą pamięć oraz słownik już od najmłodszych lat. Spotkania z postaciami ulubionych bajek są świetną okazją do pielęgnowania zainteresowań czytelniczych już od wczesnego dzeciństwa.

DZIEŃ SENIORA

15 listopada z okazji Dnia Seniora przedszkolaki z grupy Zajączków wybrały się do Dziennego Ośrodka dla Seniorów w Krasnem z życzeniami kwiatami i drobnym upominkiem.

Dzieci zaśpiewały Seniorom piosenki i uroczyste 100 lat.

Nasze Przedszkole pamięta o seniorach i życzy wszystkiego najlepszego.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - Szkolne Blogi

We wtorek 16 listopada grupę Zajączków i 0b odwiedził pan podróżnik Paweł Pabian – tatuś Jasia - naszego kolegi z 0b. Pan Paweł opowiedział jak należy przygotować się do wyjścia w góry, co należy zabrać na wyprawę, zademonstrował jak korzystać ze sprzętu górskiego oraz zaprezentował zdjęcia z rodzinnych wypraw z rodziną. Opowiedział także o ciekawych, ale i mrożących krew w żyłach spotkaniach w górach z niedźwiedziem czy wilkiem. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za miłe. edukacyjne spotkanie i zapraszamy po następnej wyprawie.

TYDZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ

Obraz znaleziony dla: clipart niepodległość

W dniach 8-12 listopada 2021r, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszym przedszkolu obowiązywał "Tydzień Mody Patriotycznej". Chętne przedszkolaki uczęszczające do przedszkola zakładały ubrania bądź elementy garderoby w kolorach barw narodowych. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie oraz chęć propopagowania idei patriotyzmu w naszym przedszkolu.

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel - serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Cz. Janczarski "Barwy ojczyste"

POKAZ  MODY PATRIOTYCZNEJ

Obraz znaleziony dla: clipart niepodległość

10 listopada 2021r. w Gminnym Przedszkolu w Krasnem odbył się "Pokaz Mody Patriotycznej".Celem pokazu było propagowanie idei patriotyzmu w naszym przedszkolu oraz dobra zabawa. Wśród uczestników pokazu przeważały stroje eleganckie, wyjściowe w kolorach barw narodowych. Nie zabrakło również elementów garderoby zapożyczonych z polskich strojów ludowych. Dzieci z uśmiechami na twarzach oraz z gracją i wrodzonym naturalnym wdziękiem prezentowały się na wybiegu. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i udział w zabawie.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA, którą poprowadziły animatorki z firmy „Przebieranka”. Prawdziwą atrakcją była wizyta żywej maskotki- ulubieńca najmłodszych- pieska Marhalla z Psiego Patrolu. Dzieci entuzjastycznie go powitały i z radością wzięły udział we wszystkich zaproponowanych zabawach. Wydarzenie to  przyniosło dużo radości i emocji naszym podopiecznym. Na koniec na dzieci czekał w salach smaczny poczęstunek.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada już tradycyjnie uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci we wszystkich grupach wzięły udział w zabawach, poznały historię święta oraz poszerzyły wiedzę o niedźwiedziach. Dla przedszkolaków przygotowane było mnóstwo atrakcji: zabawy ruchowe, muzyczne, plastyczne, drobne upominki, degustacje słodkości z miodkiem, czytanie bajek o misiach oraz misiowe kolorowanki. Pluszowy miś od lat jest jedną z najważniejszych i ulubionych zabawek najmłodszych.

KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII

Dnia 29 listopada 2021r. gościliśmy w naszym przedszkolu  muzyków z Mobilnej Filharmonii z wyjątkowym koncertem pt."Warszawskie dzieci - śpiewamy powstańcze piosenki". Prowadząca przybliżyła dzieciom historię bohaterów walczących o naszą wolność, przypomniała także, jak wygląda flaga i godło Polski, a później wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Artyści zaprezentowali piosenki, które zagrzewały do walki podczas powstania warszawskiego. Wysłuchaliśmy takich utworów jak : "Warszawskie dzieci", "Sanitariuszka Małgorzatka", "Serce w plecaku", "Czuwaj wiaro!". Muzycy opowiadali również o dzielnych harcerzach i walczącym niedźwiedziu Wojtku. Na zakończenie, tradycyjnie już, zostały zaprezentowane instrumenty, na których grali muzycy- trąbka i werbel. Dzieci, jak zawsze, chętnie włączały się do wspólnego śpiewu. Dziękujemy za wspaniały koncert !