• GRUDZIEŃ

• MIKOŁAJKI

Początkiem grudnia miało miejsce długo oczekiwane przez wszystkie dzieci spotkanie ze ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM. To bez wątpienia najważeniejsze wydarzenie w całym roku dla każdego przedszkolaka. Nasi podopieczni długo przygotowywali się do spotkania z tym miłym gościem- każda grupa zaprezentowała Świętemu Mikołajowi piosenkę, a potem każde dziecko otrzymało wymarzony prezent i chętnie pozowało do pamiątkowych zdjęć. Była to niejedyna niespodzianka przygotowana dla naszych milusińskich. Wszystkie grupy odwiedził również Elf, rozdając dzieciom drobne słodkości, wywołując na ich buziach uśmiech i radość. Jesteśmy przekonani, że spotkania te zapiszą się w pamięci przedszkolaków na bardzo, bardzo długo.

AUDYCJA MUZYCZNA - YAMAHA

Obraz znaleziony dla: Clipart Perkusja. Rozmiar: 144 x 100. Źródło: clipartmag.com

8 grudnia po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tematem kolejnej audycji były instrumenty perkusyjne. Przedszkolaki poznały takie instrumenty jak : djembe (dżembe), rototomy, ksylofon, dzwonki chromatyczne. Dowiedziały się także jakie elementy wchodzą w skład podstawowego zestawu perkusyjnego - m.in. werbel, beben wielki, hit-hat, tom-tom. Na każdym z poznanych instrumentów chętne dzieci mogły samodzielnie zagrać, a największą frajdą była gra na perkusji. Dziękujemy naszym gościom za ciekawą audycję i możliwość poznawania nowych instrumentów.

XVIII Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy "Zabawki na choinkę, jak dawniej"

W dniu 16 grudnia 2021r.. w GOKIC w Rakszawie zostało ogłoszone rozstrzygnięcie XVIII Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego pn. ,,Zabawki na choinkę, jak dawniej". Na konkurs w sumie wpłynęło 93 prace artystów. Również i nasze przedszkole wzięło udział w tym konkursie. Trójka naszych podopiecznych w swojej kategorii wiekowej zajęła zaszczytne miejsca :

I miejsce - Urszula Szuberla - gr.0D,

III miejsce - Maja Milo - gr. OB

wyróżnienia dostały :

Marlena Piesiak - 0D

Helena Stępień - gr.0D

Gratulujemy dziewczynkom sukcesu i cieszymy się, że tak wspaniale reprezentowały nasze przedszkole.

Dodać trzeba, że wszystkie przygotowane na konkurs zabawki, zostały zawieszone na choince w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rakszawie.

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA DARÓW DLA HOSPICJUM

Gminne Przedszkole w Krasnem po raz kolejny włączyło się do niesamowitej Mikołajkowej Akcji na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami przyniosly dary w postaci 175 szt. artykułów spożywczych, 21 szt. zabawek oraz 12 szt. środków czystości. Zebrane dary zostały przekazane Fundacji, a stamtąd trafiły do najbardziej potrzebujących podopiecznych hospicjum w tym szczególnym, świątecznym czasie. Serdecznie dziękujemy za serca i pomoc w spełnianiu marzeń małych pacjentów Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

WIGILIA W GR. O A

22.12.2021 r. Miała miejsce długo oczekiwana przez dzieci Wigila w grupie OA. Od samego rana, zerówka zaktywnie uczestniczyla w przygotowaniach do wigilii. Dzieci wspólnie ubrały choinkę, zrobiły stroik na wigilijny stół, przygotowaly i udekorowały stoliki. Przed uroczystym posiłkiem przywitaliśmy siostrę Annę Gromadę. Wspólnie z siostrą podzielilismy się opłatkiem życząc sobie nawzajem zdrowia, wszelkiej pomyślności i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przyszła pora na radosne kolędowanie.Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu.,płonące świece, muzyka oraz odświętne stroje wpłynęły na uroczysty nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Następnie zasiedliśmy do stołu do degustacji pysznych pierogów. To był wyjątkowy dzień. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i jest miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego w naszych domach. WESOŁYCH ŚWIĄT!

AUDYCJA MOBILNEJ FILHARMONII

Obraz znaleziony dla: clipart świeta

Dnia 21 grudnia 2021r. w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków z Mobilnej Filharmonii. Dzięki audycji pt. " Zimowe prezenty" zapanowała świąteczna atmosfera. Dzieci poznały utwory oraz tradycje bożonarodzeniowe różnych krajów. Wspólnie z artystami śpiewały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Na zakończenie były świąteczne życzenia oraz gromkie brawa.

DEKOROWANIE PIERNIKÓW - GR.OA

15 grudnia 2021r. grupa OA z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dekorowała pierniczki. Wszystkie dzieci z zapałem i fantazją, której nie powstydziłby się niejeden zawodowy cukiernik, wykonywaly to smaczne zadanie. W skupieniu na wykonywanej pracy, ze świąteczną muzyką w tle, upłynął nam czas zajęć. Przygotowane pierniczki dzieci w większości zabrały do domu w ramach życzeń świątecznych. Pozostała część pierniczków jakie wykonały została zapakowana i wraz z kartką z życzeniami trafiła do Dziennego Domu Opieki dla Seniora w Krasnem. Szczęśliwi i dumni z efektów ciężkiej pracy pożegnaliśmy się życzeniami Wesołych Świąt!