Wydarzenia 2018/2019

PODKARPACKA KULTURA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 15.09.2018 r. dzieci z grup „0”A i „0”B wzięły udział w przeglądzie Artystycznym zorganizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin w ramach Programu Edukacyjnego „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków”.
Mali artyści mieli możliwość wystąpić na specjalnie przygotowanej dla nich profesjonalnej scenie w CH Plaza w Rzeszowie. Przedszkolaki grupowo recytowały wiersze z książeczki „Podkarpackie wędrówki”. Udane występy widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i torbę z prezentami.
Po części artystycznej wszyscy uczestnicy przeglądu wraz z towarzyszącymi im rodzinami zostali zaproszeni do udziału w konkursach,  zajęciach i warsztatach.

TEATR SKRZAT " O BABCI, KRASNALU I KOLOROWYCH KULKACH

Tegoroczne spotkania z teatrem rozpoczęliśmy od wizyty w naszym przedszkolu aktorów Teatru Skrzat, którzy dn. 12.09.2018 przedstawili  bajkę pt. O babci, krasnalu i kolorowych kulkach.

Zabawna opowieść o dobrej i uczynnej babci Danucie, Krasnalku z lasu oraz niegrzecznym Kotku Psotku, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy. Natomiast tytułowe kolorowe kulki, zrobiły niemałe zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród naszej małej widowni pokazując, że przwdstawienie teatralne może być wspaniałą zabawą dla wszystkich.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Podobny obraz

21 września 2018 dzieci z grup „0” odwiedzili policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie st. sierż. Małgorzata Dencikowska i mł. asp. Artur Fortuna.
Podczas spotkania przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę nt. pracy policjantów oraz bezpiecznego
 i kulturalnego uczestniczenia w ruchu drogowym. Nasi goście przynieśli ze sobą niezbędne akcesoria potrzebne im do pracy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały m. in . „ lizak”, latarkę, kajdanki i mundur, miały możliwość przymierzyć czapkę i kamizelkę policyjną,  a także wykazać się zdobytą wiedzą rozwiązując zagadki przygotowane przez Panią policjantkę .
 Kilkoro sześciolatków już marzy o pracy  w policji.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za profesjonalne przygotowanie spotkania edukacyjnego dla naszych przedszkolaków.

PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

( skierowany do trzylatków i ich rodziców)

Znalezione obrazy dla zapytania dziecko z książką gif

28 września ruszył projekt „Mała książka - wielki człowiek” z tej też okazji Pani Małgorzata Antczak odwiedziła trzylatki z naszego przedszkola. Za pomocą skrzynki kamishibai dzieci z grup najmłodszych wysłuchały bajkę, o tym jak skrzat Jagódka zakładał w lesie bibliotekę. Żabki, Rybki i Zajączki zostały zaproszone przez naszego gościa do prawdziwej biblioteki.
Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowany do trzylatków i ich rodziców.
Podczas odwiedzin Biblioteki Publicznej w Krasnem, biorącej udział w akcji, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Więcej informacji na temat projektu na
www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/ .