Wydarzenia 2020/2021

PAN PIANINKO

Wydarzenia 2019/2020 | Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krasnem

W dniach 28 i 29 września 2020r. nasze przedszkole w Krasnem odwiedził Pan Marcin Goj, właściciel firmy Pan Pianinko PIANOLAND w Rzeszowie. Pan Marcin pracuje w bardzo ciekawym i rzadkim zawodzie stroiciela pianin i fortepianów. Pan Pianinko pokazał przedszkolakom z grup 4,5 i 6 latków swoje niezwykłe 'szklane"pianino i zaprosił do udziału w ciekawych warsztatach pt. „Pianino i fortepian bez tajemnic”. Z pasją i zaangażowaniem opowiadal dzieciom ciekawostki związane z budową i sposobem funkcjonowania pianina. Przedszkolaki już teraz wiedzą, co było pierwsze pianino czy fortepian, z czego wykonane jest pianino, ile waży, ile klawiszy posiada oraz po co pianino ma pedały. To było niezwykle interesujące i miłe spotkanie, pełne ciekawych zabaw, eksperymentów z dźwiękiem oraz niespodzianką w formie konkursu, w którym można było wygrać oryginalną zabawkę: fortepian puzzle 3D. Serdecznie dziękujemy.

BEACTIVE EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

23-30 września W dniach 23-30 września dzieci w grupie "Pasikoniki" aktywnie promowały Europejski Tydzien Sportu w ramach akcji "Zdrowo i sportowo". Pasikoniki wspólnie z nauczycielem wybierały zabawy i ćwiczenia na cały tydzień i przygotowały plakat- propozycję zabawy, w formie tygodniowego wyzwania. Następnie dzieci aktywnie i z zapałem  realizowały kolejne zadania codziennych ćwiczeń. Dobra zabawa, uśmiechy na twarzach i mnóstwo pozytywnej energii oto efekty naszych sportowych zmagań w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Polecamy!