• LISTOPAD

• KATOLICKI TEATR EDUKACJI- "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"

W dniu 06.11. 2020 r. nasze przedszkole odwiedził Katolicki Teatr Edukacji . Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Alicja w Krainie Czarów” w formie on -line. Była to wesoła opowieść o Alicji, która wyruszyła w podróż do Baśniowej Krainy. Przedszkolaki wraz z czarodziejskim kotem pomagały jej znaleźć właściwą drogę. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu.
          Największą radość sprawiła im niespodzianka w postaci baniek mydlanych unoszących się przed sceną. Po zakończeniu przedstawienia każdy widz otrzymał książeczkę z labiryntami.

Ta nowa forma przedstawienia bardzo podobała się naszym przedszkolakom.

TYDZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ

Przedszkole Miejskie nr 44

W dniach 9-13 listopada 2020r w naszym przedszkolu obowiązywał "Tydzień Mody Patriotycznej". Zaprosiliśmy wszystkie przedszkolaki uczęszczające do przedszkola do zakładania ubrań, bądź elementów garderoby w kolorach barw narodowych. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Najbardziej wytrwałe dzieci, które brały udział w naszej zabawie, zostały nagrodzone dyplomem za aktywny udział w "Tygodniu Mody Patriotycznej" oraz drobnym upominkiem w dowód uznania za zaangażowanie. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za chęć propopagowania idei patriotyzmu w naszym przedszkolu.

POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ

Biblioteka | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4

13 listopada 2020r w Gminnym Przedszkolu w Krasnem odbył się "Pokaz Mody Patriotycznej". Był on zwieńczeniem Tygodnia Mody Patriotycznej. Celem pokazu było propagowanie idei patriotyzmu w naszym przedszkolu oraz dobra zabawa. Wśród uczestników pokazu przeważały stroje eleganckie, wyjściowe w kolorach barw narodowych. Nie zabrakło również elementów garderoby zapożyczonych z polskich strojów ludowych. Dzieci z uśmiechami na twarzach oraz z gracją i wrodzonym naturalnym wdziękiem prezentowały się na wybiegu. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i udział w zabawie.

JAK ZADBAĆ O PIESKA...

Dog Groomer Stock Photo, Picture And Royalty Free Image. Image 15372995.

Dnia 19 listopada dzieci z grup Pasikoników, Motylków i Zajączków odwiedziła mama Sebastiana z zerówki wraz ze swoim pieskiem wabiącym się "KIRA". Pani Karolina jest właścicielką salonu pielęgnacji zwierząt "PSIA METAMORFOZA". Podczas spotkania zaprezentowała przedszkolakom jak zadbać o swojego czworonożnego pupila. Dzieci miały możliwość zobaczyć przybory służące do strzyżenia, czesania i obcinania pazurków, profesjonalne środki do kąpieli, pielęgnacji sierści, ozdoby do włosów, a także ubranka dla piesków. Dowiedziały się czym najlepiej karmić swojego psa, jak często go czesać i wyprowadzać na spacer. Swojej pani dzielnie pomagała KIRA, która pozwoliła się uczesać i ubrać w płaszczyk. KIRA to bardzo mądry i dobrze wychowany pies. Pokazała dzieciom jak potrafi na komendę prosić, tańczyć w kółeczko, zrobić siad, podać łapę i leżeć. Za każdym razem pani Karolina nagradzała ją, jej ulubionym psim przysmakiem.

Serdecznie dziękujemy pani Karolinie za miłe i pouczające spotkanie.

TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

Bajki polskie dla dzieci - Polska w Armenii - Portal Gov.pl

W dniach 16-20 listopada, w grupie Pszczółki został zrealizowany ogólnopolski projekt pt.: „Tydzień Bajek Polskich”, którego celem głównym jest promowanie polskich, czasem zapomnianych bajek wśród dzieci i ich rodziców oraz współpraca z przedszkolami. Poprzez krótkie prezentacje odcinków, czytanie książek a także wykonanie różnorodnych technicznie prac plastycznych, dzieci miały szansę poznać bohaterów sprzed nawet 50-ciu lat. Zagościli u nas Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka oraz Miś Kudłatek. Dlaczego bajki polskie? Otóż budują one więzi między pokoleniami. Ponadto rozwijają fantazję, uczą rozwiązywać problemy (w tym emocjonalne), ukazują wartości moralne. A przede wszystkim bawią! Tydzień Bajek Polskich, to niezwykła podróż na miarę wehikułu czasu.

PYSZNA I ZDROWA- SAŁATKA OWOCOWA

Sałatka owocowa Zdjęcia stockowe - owocowa sałatka, stock zdjęcia  royalty-free | Depositphotos

Dnia 25 listopada było w naszym przedszkolu przepysznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci z wszystkich grup, na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną sałatkę owocową. Były jabłka, banany, mandarynki, winogrona i gruszki. Po dokładnym umyciu rąk oraz założeniu fartuszków i czapek, mali kucharze ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły umyte wcześniej owoce, przestrzegając  zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Po skończonej pracy odbyła się degustacja gotowej sałatki, która wyszła wspaniale. Była nie tylko smaczna, ale także pełna witamin.

ANDRZEJKI

"Święta Katarzyna klucze pogubiła, Święty Andrzej znalazł, skrzypki zamknął zaraz"

Tegoroczna Zabawa Andzejkowa odbyła się w naszym przedszkolu w piątek 27. listopada. Każda z grup świętowała to wydarzenie w swojej sali, poznając tradycje wróżb i zabaw w różnorodny sposób. Lanie wosku i inne atrakcje przyposprzyły wiele radości, a tańcom nie było końca.

Obraz znaleziony dla: pluszowy miś

27 listopada w naszym przedszkolu urodziny świętował ulubieniec dzieci - Pluszowy Miś. Miły gość wesoło bawił się z przedszkolakami przy dźwiękach dziecięcych przebojów oraz wysłuchał przygotowanych przez dzieci wierszyków i piosenek. Najmłodsi przypomnieli, że przysmakiem wszystkich misiów jest pyszny i zdrowy miód, którym poczęstowali się z przyjemnością. Na koniec nasz puszysty przyjaciel rozdał wszystkim pyszne babeczki. Radości i miłych wrażeń nie było końca. Pluszowy Miś bez wątpienia jest jedną z ulubionych zabawek każdego przedszkolaka.