• STYCZEŃ

• DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W GR. ZAJĄCZKI

SPECYFIKA JĘZYKA - blog o języku angielskim: Międzynarodowy Dzień Kubusia  Puchatka

„– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:

– To mój ulubiony dzień”

W styczniu swoje wielkie święto ma Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo dobrze znana dzieciom, dlatego przedszkolaki z grupy Zajączki postanowiły uczcić ten dzień i świętować razem z Kubusiem. Cała zabawa rozpoczęła się od znalezienia listu od Kubusia, z którego dzieci dowiedziały się co ich czeka. Wędrując po śladach, które zostawił nasz bohater, przedszkolaki odnajdywały "słoiczki z miodem". Na każdym z nich zapisane było zadanie do wykonania takie jak np. odgadywanie Kubusiowych zagadek, odtwarzanie ruchem treści rymowanki o misiach, kolorowanie postaci Kubusia. Były także tańce z balonami oraz zabawa z chustą i Kubusiem. Dzieci wysłuchały również bajki o przygodach Kubusia i jego przyjaciół . Na zakończenie, w nagrodę za dobrze wykonane zadania, na dzieci czekał słodki, miodowy poczęstunek.

FESTIWAL KARTEK BOŻONARODZENIOWO-NOWOROCZNYCH

Kartka świąteczna zapachowa /Henry/

W dniu 21 stycznia 2021r. w Gminnym Przedszkolu w Krasnem miało miejsce rozdanie nagród oraz dyplomów za udział w Festiwalu Kartek Bożonarodzeniowo-Noworocznych oraz Portretów Aniołków w języku angielskim pt. "Merry Christmas and Happy New Year". Festiwal był organizowany w dniach 07-21.12.2020 r. we współpracy ze Szkołą Podstawową w Krasnem. Brały w nim udział chętne dzieci z grup 5 i 6-latków oraz uczniowie kl. I-III SP. Festiwal cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęło wiele pięknych i oryginalnych prac, które można podziwiać m. in. na stronie internetowej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola. W dniu 15 stycznia została zorganizowana wystawa pofestiwalowa wszystkich kartek oraz portretów Aniołków w Dziennym Domu Opieki dla Seniora w Krasnem,gdzie została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wystawy i raz jeszcze życzymy zdrowia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku szanownym Seniorom oraz Pracownikom Dziennego Domu Opieki w Krasnem. Happy New Year!

SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPACH: ŻABEK, RYBEK, MOTYLKÓW I ZAJĄCZKÓW

W dniu 27 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z zaprzyjaźnioną Panią Małgosią, z Biblioteki Publicznej w Krasnem. Odwiedziła ona grupy: Żabek , Rybek, Zajączków i Motylków w ramach akcji, która rozpoczęła się w Przedszkolu i Bibliotece Publicznej w Krasnem pt.” Pomagamy zwierzakom” . Pani bibliotekarka  przeczytała dzieciom książeczki o kotkach i pieskach, aby w ten sposób przybliżyć im, jak można pomóc bezdomnym zwierzętom . Po wysłuchaniu opowiadań i wspólnej rozmowie, dzieci otrzymały kolorowanki z pieskami i kotkami, które zostały pięknie przez nie pomalowane. Maluszki wykonały również obrazek- pięknego kota-  który był w częściach i trzeba było go prawidłowo złożyć, a przy okazji liczyły ile danych części ciała ma kotek. Dzięki tak ciekawym formom zajęć bibliotecznych, zachęcone dzieci, czekają na kolejne spotkanie z Panią Małgosią

SPOTKANIE Z PANIĄ FIZJOTERAPEUTKĄ

poprawie Instagram posts (photos and videos) - Picuki.com

Dnia 27 stycznia 2021r. dzieci z grup Zajączki i Motylki odwiedziła pani Beata, która jest fizjoterapeutką i pracuje w Centrum Rehabilitacji Achilles w Krasnem. Na początku nasz gość wyjaśnił czym zajmuje się fizjoterapeuta i w jakich sytuacjach korzystamy z jego pomocy. Podczas spotkania dzieci chętnie i aktywnie wykonywały szereg różnych ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę ciała, a pani Beatka czuwała nad ich poprawnością. Wszyscy byli bardzo skupieni i każdy chciał wykonać ćwiczenia jak najlepiej. Było także mnóstwo ciekawych zabaw ruchowych. Na zakończenie każdy przedszkolak został nagrodzony medalem "SUPER PRZEDSZKOLAK-DRUZYNA ACHILLESA".

Zajęcia prowadzone przez panią Beatkę bardzo się wszystkim podobały. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i odwiedzenie naszego przedszkola. Prosimy o dalszą współpracę.

ZAPRASZAMY.

LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Znalezione obrazy dla zapytania: clipart list od mikołaja

Na przełomie listopada i grudnia 2019r dzieci z grupy "Pszczółki" oraz grupa "OC" wybrały się na wycieczkę na pocztę w Krasnem. Dzieci chcąc podziękować Mikołajowi za wspaniałe prezenty, narysowały piękne rysunki, które następnie zapakowane zostały wraz z listami napisanymi w języku polskim i angielskim do wielkiej koperty. W liście oprócz podziękowań przedszkolaków nie zabrakło również życzeń Wesołych Świąt oraz zapewnień o tym jak bardzo kochamy Św. Mikołaja i z niecierpliwością czekamy na list od niego. I oto jest! Po roku otrzymaliśmy odpowiedź na nasze listy od samego Św. Mikołaja. Mikołaj w liście skierowanym do przedszkolaków dziękuje nam za pamięć i życzenia świąteczne oraz piękne rysunki od dzieci. Pyta nas o zdrowie i samopoczucie w tym trudnym czasie pandemii. Zachęca nas do czytania książek, gdyż dzięki nim wesoło i przyjemnie mija czas. Mikołaj przypomina, że książki są nieocenionym źródłem wiedzy a samo czytanie książek jest najwspanialszym sposobem spędzania czasu z rodziną. Na koniec Św. Mikołaj prosi abyśmy w tym trudnym czasie pamiętali o swoich bliskich, znajomych, kolegachi koleżankach. Zachęca do wysyłania listów i kartek do siebie nawzajem. Prosi abyśmy o siebie dbali opiekowali się sobą nawzajem, bo tylko razem jesteśmy w stanie przetrwać trudne chwile. Mikołaj Życzy nam wszystkim zdrowia i wielu radosnych chwil z nadzieją, że jego list również sprawił nam radość. Dziękujemy Ci kochany Św. Mikołaju i pozdrawiamy z Przedszkola w Krasnem! Do zobaczenia!