• MARZEC

• MÓJ WYMARZONY ZAWÓD - BIBLIOTEKARZ

Obraz znaleziony dla: clipart bibliotekarz

We wtorek 01.03.2022r. w naszym przedszkolu w grupie OA i OC gościliśmy panią Małgorzatę Antczak, bibliotekarkę z GOKiB w Krasnem. Pani Gosia odwiedzając nas opowiedziała o swojej ciekawej pracy w ramach projektu „Mój wymarzony zawód?” Następnie przeczytała dzieciom bajkę z książki Z. Millera, E. Petriski pt ” Jak krecik sprawił sobie spodenki". Celem spotkania było zaznajomienie dzieci ze specyfika pracy bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzenie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Dzieci wysłuchały bajki z wielkim zainteresowaniem. Następnie 6 latki pod czujnym okiem Pani Gosi wykonały pracę plastyczną "Krecik". Wszystkie prace sympatycznego, ponadczasowego bohatera bajki możemy podziwiać na wystawie w szatni przedszkola. Dziękujemy serdecznie pani Gosi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

"KARTKA DLA RODAKA" - GR. O A

09.03.2022r. gr. "0A" udała się do GOKiB w Krasnem na warsztaty z tworzenia kartek świątecznych. Na miejscu czekała również grupa zaprzyjaźnionych seniorów z Dziennego Domu Opieki w Krasnem Dzieci po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Kartka dla Rodaka" zorganizowanej przez "Fundację dla Rodaka" z siedzibą w Olsztynie. Akcja polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych. Zajęcia plastyczne w Goku przygotowała i przeprowadziła Pani Lidia Hajduk. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać tajniki przygotowania pięknych, a zarazem prostych do wykonania kartek wielkanocnych. Nasi mali artyści- plastycy pod czujnym okiem Pani Lidii z wielką starannością i w skupieniu tworzli kartki wielkanocne z myślą o inaszych Rodakach za granicą. Pani Lidia cierpliwie tłumaczyła dzieciom krok po kroku jak prawidłowo wykonać kartki. Wspólne tworzenie sprawiło dzieciom dużo radości i satysfakcji z wykonania postawionego im zadania. W warsztatach w Goku aktywny udział brali również Seniorzy z Dziennego Domu Opieki dla Seniorów w Krasnem. Kartki od naszych dzieci oraz wykonane przez naszych seniorów zostały następnie spakowane i wysłane do siedziby "Fundacji dla Rodaka". Kraje, do których rok rocznie trafiają z Fundacji to m. in.: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Bośnia i Hercegowina i Macedonia. Łącznie wysłaliśmy do naszych Rodaków ok. 60 kartek. Dziękujemy Pani Lidii za przeprowadzenie ciekawych warsztatów, seniorom i pracownikom z Dziennego Domu Opieki w Krasnem za przybycie i aktywny udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu.

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ I PANIĄ PSYCHOLOG - GR. OA

10.03.2022 r. w grupie "OA" miała miejsce wizyta pani policjantki i pani psycholog. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta i psychologa. Nasi goście rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach oraz w domu i przedszkolu. Pani policjantka przypominala jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a pani psycholog jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomniane zostały również korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród zerowkowiczow opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy za interesujace spotkanie.

TEATRZYK SKRZAT- "O PROSIACZKU BRUDASKU"

30 maja 2022 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy krakowskiego Teatru Skrzat, wystawiając dla dzieci pouczającą bajkę pt. „O Prosiaczku Brudasku”. Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu. Utrwalały także wiedzę o właściwym sposobie odżywiania się, kształtowały nawyk dbania o higienę osobistą oraz o czystość w najbliższym otoczeniu. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka a to dzięki aktorom, którzy prezentowali pouczające i wesołe piosenki oraz włączali dzieci do przeżywania przedstawienia poprzez ruch i dialog.

YAMAHA - AUDYCJA TANECZNA

30 marca 2022 r. odbyła się kolejna audycja Szkoły muzycznej YAMAHA. Tym razem nie było żadnych instrumentów, a tematem przewodnim był taniec. Gość specjalny - pani Klaudia Paśko - instruktorka tańca - zapoznała dzieci z następującymi tańcami: balet, salsa, disco dance, zumba. Przedszkolaki poznały podstawowe kroki taneczne oraz elementy stroju tancerki, które zmieniały się przy kazdym tańcu. Chętne dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił na parkiecie. Audycja, jak zawsze ; bardzo podobała się wszystkim, a popisy taneczne pani Klaudii nagrodzone zostały gromkimi brawami.

ZAJĄCZKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Wiosnę, można znaleźć w bibliotece, o czym przekonały się Zajączki z naszego przedszkola. Przybyły one, z samego rana, do biblioteki w poszukiwaniu tej pięknej i jakże wyczekiwanej przez wszystkich, pory roku. Jakie było ich zdumienie, gdy okazało się, że w Bibliotece było wiele oznak wiosny, m.in.: wiosenne kwiaty( hiacynt, tulipan, stokrotki, przebiśnieg, krokusy), ptaki( bociany, słowik, skowronek, jaskółka),żaby, motyle, wiosenne zagadki a nawet wiosenna poezja. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wiersze pt.:" W marcu jak w garncu" oraz utwór "Boćki". Na koniec pani Małgosia rozdała dzieciom opaski, dzięki którym przedszkolaki zamieniły się w żabki. Dziękujemy Pani Małgosi za  kolejne spotkanie czytelnicze.